top of page
cgzpoltava

👍🍏 МІЖНАРОДНИЙ РОЗВАНТАЖУВАЛЬНИЙ ДЕНЬ





5 січня щороку відзначають свято здорового харчування – Міжнародний розвантажувальний день. Потрібно сказати, що з'явилося воно лише кілька років тому. Безумовно, його ініціатори мали одну головну мету: нагадати про здоровий спосіб життя в розпал найзастільніших свят.


Історія Міжнародного розвантажувального дня

Ідея відзначати розвантажувальний день саме на початку року з’явилась як спосіб стимулювати людей до здорового способу життя. Погодьтеся, після новорічних свят, які зазвичай супроводжуються рясними частуваннями, багато хто відчуває потребу дати організму можливість трохи відпочити. Міжнародний розвантажувальний день пропонує зробити це в організованій та безпечній формі, популяризуючи принципи помірності та усвідомленого харчування.


Що таке розвантажувальний день?

Насправді, розвантажувальний день – це період, коли людина тимчасово обмежує свій раціон, вживаючи легкі продукти або знижуючи кількість калорій. Основними цілями такого підходу є: зниження навантаження на систему травлення; виведення надлишкової рідини та токсинів; покращення загального самопочуття.

Необхідно, однак, пам'ятати, що розвантажувальний день не є універсальним рішенням для схуднення або лікування хвороб.

Перед його проведенням рекомендується проконсультуватися з лікарем, особливо людям із хронічними захворюваннями чи особливостями здоров'я.

Декілька порад для успішного розвантажувального дня

Не слід також забувати, що після розвантажувального дня необхідно повернутись до збалансованого раціону. Основа здорового способу життя – не голодування, а правильне харчування. Крім того, цього дня краще утриматися від надмірних фізичних навантажень, оскільки вони можуть стати додатковим стресом для організму.

У розвантажувальний день необхідно пити багато води та утриматися від продуктів, що затримують воду в організмі. Це насамперед – сіль, спеції, соуси. Головне правило розвантажувального дня – баланс білків, жирів, вуглеводів та дефіцит калорій. Можна обмежитися одним-трьома простими продуктами і скоротити кількість калорій менше тисячі на день. Вечерю перед розвантажувальним днем рекомендується робити легкою. Можна замінити звичні продукти на кефір, фрукти або овочевий салат.

Багато дієтологів дотримуються думки, що денний раціон необхідно розділити на чотири-шість прийомів їжі, тобто краще їсти частіше і менше. При цьому інтервали між прийомами їжі повинні становити не більше трьох-чотирьох годин.

Не обговорюється той факт, що їжа має приносити задоволення, тому при виборі продуктів для розвантажувального дня спирайтеся на свої смакові уподобання. Не забувайте, що протипоказанням для проведення розвантажувального дня є вагітність і грудне вигодовування, цукровий діабет, хвороби травної системи або сечовидільної системи, а також порушення метаболізму, обміну речовин, іншими словами.


Користь розвантажувального дня

Погодьтеся, розвантаження, безумовно, дуже благотворно впливає на травлення, нормалізує кислотно-лужний баланс і допомагає не «наїсти» зайві калорії та кілограми. Однак дієтологи нагадують, що влаштовувати розвантажувальні дні можна не частіше одного-двох разів на тиждень.


Завдяки розвантажувальному дню, зменшується відчуття тяжкості після переїдання, покращується обмін речовин, можливе психоемоційне «перезавантаження», а також можлива підготовка до переходу на більш збалансоване харчування.


Окрім розвантажувальних днів, варто не забувати про правило Тарілки здорового харчування. Це сучасна модель здорового харчування, яка відображає збалансоване щоденне меню. Включення основних груп корисних харчових продуктів забезпечує добову потребу людей різних вікових груп у ключових харчових речовинах – білках, жирах, вуглеводах, харчових волокнах, вітамінах, мінералах, мікроелементах, біофлавоноїдах тощо. Прихильність моделі здорового харчування дозволяє мати високу фізичну і розумову працездатність та низький ризик небезпечних захворювань.


Також варто стежити за тим, що написано на етикетках продуктів та обирати продукти, що містять менше солі та вільних цукрів. Слід вживати достатню кількість води, пийте, коли відчуваєте спрагу, адже зневоднення – також небезпечний стан для здоров’я.


Пам’ятайте, воду можна отримати не лише з рідин, але й із їжею (наприклад, з кавуна та шпината). Краще обмежити споживання калорійних, солодких напоїв, не вживати алкогольні напої.


Міжнародний розвантажувальний день став символом усвідомленого підходу до власного самопочуття. Це нагода переглянути свої звички та надихнутися на зміни, які зроблять наше життя більш здоровим. Можливо, саме сьогодні – найкращий час спробувати день без важких страв і дати організму шанс сказати «дякую»!


0 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page