1 серпня – Міжнародний день грудного вигодовування і лактації
1-7 серпня – Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування
Лактація – це процес вироблення грудного молока. Він починається під час вагітності, коли в грудях жінки розвиваються залози, що продукують молоко. Після народження дитини стимуляція грудей годуванням або зціджуванням стимулює вироблення молока.
Грудне молоко є ідеальною їжею для немовлят. Воно містить усі поживні речовини, вітаміни та мінерали, необхідні для росту та розвитку дитини протягом перших шести місяців життя. Грудне молоко також містить антитіла та інші імунні фактори, які допомагають захистити дитину від інфекцій.
Переваги грудного вигодовування для матері: грудне вигодовування може знизити ризик розвитку раку молочної залози, яєчників та яєчників. Воно також може допомогти матерям швидше схуднути після пологів і може зменшити ризик розвитку діабету 2 типу та післяпологової депресії.
Ключові принципи успішного грудного вигодовування:
1. Раннє та часте прикладання до грудей: протягом першої години після народження та за попитом дитини.
2. Виключно грудне вигодовування до 6 місяців: без води, соків чи штучних сумішей.
3. Годування за попитом: без обмежень за часом чи кількістю годувань. Це стимулює лактацію та забезпечує дитину необхідною кількістю молока.
4. Спільне перебування матері та дитини: «шкіра до шкіри» після народження та протягом наступних днів/тижнів. Це сприяє кращому заселенню кишечника дитини корисною мікрофлорою, а також стимулює лактацію.
5. Правильне прикладання до грудей: для забезпечення комфортного годування, запобігання тріщинам на сосках та максимального отримання молока дитиною.
6. Відпочинок та здорове харчування матері: для підтримки лактації та власного здоров'я.
7. Консультаційна підтримка: від консультантів з лактації, лікарів, інших матерів, що годують груддю. Це може допомогти у вирішенні проблем з лактацією та надати емоційну підтримку.
8. Самодогляд: важливість піклування про себе, зниження рівня стресу, достатній сон.
При виникненні труднощів з лактацією (недостатнє молоко, хворобливі відчуття, тощо) необхідно звертатися за допомогою до фахівців. Консультанти з лактації, лікарі та інші кваліфіковані спеціалісти допоможуть у вирішенні проблем та налагодити грудне вигодовування.
Лариса Сидоренко, завідувач жіночої консультації, лікар акушер-гінеколог поліклініки 1 КП "4-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради імені Леоніда Куроєдова"
Comments