top of page

ПСИХОЛОГІЧНА СТІЙКІСТЬ: ТРЕНІНГ ДЛЯ СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ

cgzpoltava



За численними побажаннями медичних працівників первинної ланки медико-санітарної допомоги Полтавщини, в Центрі знань з неінфекційних захворювань КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» вдруге провели тренінг з елементами воркшопу на актуальну нині тему: «Психологічна стійкість. Профілактика емоційного вигорання. Балінтовська група».


25 сімейних лікарів та керівників центрів первинної медико-санітарної допомоги територіальних громад області виявили бажання доєднатися до своїх колег, які вже мали можливість під час першого тренінгу вдосконалити свої навички з формування психологічної стійкості як при виконанні професійних обов’язків, так і в особистому житті.

Тренерами для них були досвідчені – психолог, керівниця обласного центру психічного здоров’я Наталія Супруненко та керівниця Лубенського центру сімейної медицини Олена Пучка. Детально, на прикладах та практичних кейсах разом розглянули питання профілактики емоційного вигорання, особливостей функціонування балінтовських груп.


Про реалізацію в області україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» розповів завідувач Центру знань з неінфекційних захворювань Володимир Голубєв.


Пан Володимир нагадав колегам про важливість профілактики неінфекційних захворювань, фактори ризику їх виникнення та роль стресового фактору: «Зараз всі українці перебувають у той чи іншій ступені стресу через війну. Довготривалий стрес пробиває захисний бар’єр імунітету, що може призводити до певних проблем. Це і підвищена загроза епідемій інфекційних хвороб, і розвиток серцево-судинних захворювань, і цукровий діабет, і психологічні проблеми. Як наслідок – вразливість для закріплення шкідливих звичок (куріння, алкоголь, наркотики) та переїдання (заїдання стресу). Важливо підказувати вашим пацієнтам, що цьому можна запобігти за допомогою зміни способу життя на більш здоровий: збалансоване харчування, оптимальна рухова активність, відмова від шкідливих звичок, стабілізація психологічного стану. Як це зробити для себе та допомогти своїм пацієнтам, сьогодні ми ґрунтовно опрацюємо».


Більш детально цю тему розкрила клінічний психолог, психотерапевтка, в.о. керівника Центру психічного здоров’я КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги ПОР» Наталія Супруненко. Вона ознайомила учасників тренінгу з Формулою «Національної стійкості». Розповіла, якім бути в державі Центрам психічного здоров’я в закладах охорони здоров’я «Допомога поруч». Обговорили ці та інші питання, що реально здатні допомогти у формуванні колективної та особистої стресостійкості. Зокрема дізналися, як працює один з методів створення колективної стійкості – балінтовська група, що заснований за принципом «рівний рівному», це ефективний інструмент для вирішення стосунків між пацієнтом та  медичним працівником.


Тему щодо різновидів емоційного вигорання, його причин та симптомів розкрила Олена Пучка – директорка КП «КНП Лубенський міський Центр ПМСД». Вона поділилася досвідом роботи їхнього закладу, як медичні працівники в колективі попереджають емоційне вигорання та формують культуру психологічної стійкості. Корт настільного тенісу, створеного за підтримки україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», «Острівець здоров’я», колективна зарядка та пілатес, скандинавська хода, танцювання бачати, зона вільна від гаджетів для діточок, Клуб ментального здоров’я – ось перелік лише деяких опцій для колективу та пацієнтів. «Наше кредо – цінуймо щасливі миті», – говорить пані Олена.


Практичні кейси відпрацьовували у трьох групах: на прикладах розглянули шляхи профілактики емоційного вигорання у працівників та пацієнтів, допомоги у разі його виникнення; формування психологічної стійкості.


Сімейні лікарі дізналися на тренінгу про нові способи психологічного відновлення і зрозуміли, що в цих умовах психологічна стійкість є тим внутрішнім ресурсом,  який допомагає не просто виживати, а й рухатися вперед. Навіть у складних умовах війни у всіх є будь-яка можливість допомагати, підтримувати один одного та разом рухатися до мети.


Деякі цитати з тренінгу:

«Якщо відчуваєте, що емоції беруть верх – це природна реакція на стрес. Але вони не повинні визначати наші рішення».

«Важливо знайти способи розслаблення та психологічного відновлення: прогулянка на природі, медитація, розмова з близькою людиною».

«Не бійтеся звертатися за допомогою, ділитися своїми емоціями. Разом ми сильніші!»


Володимир Голубєв
Володимир Голубєв

Наталія Супруненко

Олена Пучка






1 перегляд0 коментарів

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page